Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku.  21 i 22 stycznia babcie i dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty lub, gdy mieszkają z dala od swoich bliskich, przesyłają pozdrowienia i życzenia.

24 lutego 2011 roku o godzinie 11.00 społeczność Szkoły Podstawowej w Sitniku przeżywała uroczystość z okazji tego święta. Zaproszeni babcie i dziadkowie licznie przybyli do Klubu Kultury w Sitniku, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

W imieniu dyrektora szkoły serdecznie przywitała przybyłych gości p. Justyna Sikorska, złożyła życzenia babciom i dziadkom oraz zaprosiła na  przedstawienie.

Występ rozpoczął się od pięknej recytacji wierszy, które przeplatane były lirycznymi piosenkami o miłości i wdzięczności za to, że babcia i dziadek zawsze mają dla nich czas. „Mali artyści” przybliżyli również postać najsłynniejszej babci świata poprzez inscenizację baśni „Czerwony Kapturek”.

Zaproszeni goście nie ukrywali wzruszenia i zadowolenia. Nagradzali występujących gromkimi brawami.

Na zakończenie wnuczęta obdarowały swoich dziadków zrobionymi własnoręcznie upominkami i zaprosiły babcie i dziadków na podobną  uroczystość w przyszłym roku .