23 stycznia 2013 r. w Klubie Kultury w Sitniku  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez nauczycielki     p. Justynę Sikorską i p. Alicję Kondraciuk oraz uczniów naszej szkoły. Uroczystość składała się z dwóch części. W części pierwszej nasi uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki poświęcone babciom i dziadkom z okazji ich święta. W części drugiej odbyło się przedstawienie teatralne p.t „Kot w butach” prezentujące efekty  pracy p. Justyny Sikorskiej i uczniów na pozalekcyjnych zajęciach teatralno – muzycznych.  Występ naszych uczniów wszystkim zgromadzonym bardzo się podobał, a pod szczególnym wrażeniem umiejętności  aktorskich swoich wnucząt byli babcie i dziadkowie. Na zakończenie uroczystości wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali upominki  wykonane własnoręcznie przez swoje wnuki. Gratulujemy p. Justynie Sikorskiej i p. Alicji Kondraciuk oraz uczniom pięknego występu, a wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta życzymy pogody ducha i wielu lat życia w jak najlepszym zdrowiu. Dziękujemy p. Alicji Sidoruk za udostępnienie sali w Klubie Kultury.