28 lutego 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Białej Podlaskiej przeprowadzono etap gminny XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  W konkursie wzięło udział 34 uczniów z 8 szkół podstawowych gminy Biała Podlaska, w tym czworo uczniów z naszej szkoły: Magda Kwiatkowska, Oskar Szalej, Konrad Rzymowski z klasy piątej oraz Karolina Adamiuk z klasy szóstej. W gronie uczniów wyróżnionych znalazł się Konrad Rzymowski, który zajął wysokie czwarte miejsce.

 12 marca 2013 r. komisja  eliminacji gminnych  wyłoniła prace plastyczne, które powstały w ramach XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem:

 „ Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”

W gronie prac wyróżnionych znalazły się prace Julii Teodoruk z klasy pierwszej oraz Wiktorii Grabiec z klasy czwartej.  Wyróżnione prace przekazane zostały do oceny na etapie powiatowym Konkursu.

Gratulujemy uczniom zdobytych wyróżnień i dziękujemy nauczycielom p. Iwonie Charytoniuk, p. Annie Piękowskiej oraz p. Tadeuszowi Łukasikowi za zaangażowanie się w wymienione projekty.