W roku szkolnym 2012/13 uczniowie naszej szkoły wielokrotnie brali udział w konkursach przedmiotowych, tematycznych i sportowych. Poniżej prezentujemy największe osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym:

1) ucz. klasy 6 Adrian Adamiuk awansował do etapu okręgowego konkursu przyrodniczego Lubelskiego Kuratora Oświaty,

2) ucz. klasy 3 Aleksandra Waszkiewicz została wyróżniona w III Konkursie na  Kartkę Bożonarodzeniową „Pamięć i miłość zaklęte w papierze” zorganizowanym przez Klub Kultury w Sworach,

3) I miejsce  w finale gminy Biała Podlaska, I miejsce w finale międzygminnym, I miejsce w finale powiatu bialskiego oraz IV miejsce w finale okręgu w drużynowym tenisie stołowym uzyskali Łukasz Bogusz i Przemysław Sidoruk z klasy 4 oraz Hubert Laszuk z klasy 2 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS w Lublinie,

4) praca plastyczna ucz. klasy pierwszej Julii Teodoruk wykonana w ramach XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych i została przesłana do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie na eliminacje wojewódzkie.

5) Jakub Sikorski został laureatem Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Polonista Roku 2013” uzyskując  wynik 80/110 zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Białej Podlaskiej.

6) ucz. kl. 5 Konrad Rzymowski zajął III miejsce na etapie gminnym XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

7) zespół w składzie: Ewelina Kalużna z kl. 4, Magda Kwiatkowska z kl. 5 oraz Karolina Adamiuk z kl. 6 zajął II miejsce w eliminacjach gminnych konkursu „Jestem bezpieczny”.

Uczniom i przygotowujących ich nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów.