Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od roku 1970, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 r.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Stan powietrza w wielu miejscach w Polsce, budzi zastrzeżenia. Badania wskazują na bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia Polaków.

27 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się przygotowany przez nauczycielkę przyrody p. Iwonę Korwin Dzień Ziemi pod hasłem „Palący temat-niska emisja”. Celem tegorocznej imprezy w naszej szkole była edukacja na temat jakości powietrza w Polsce, uświadomienie, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka oraz, jakie działania podjąć, aby nastąpiła pozytywna zmiana. Poniżej przedstawiamy fotorelację z apelu z okazji „Dnia Ziemi”.