4 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2017/2018 poprzedzona Mszą św. w kościele parafialnym w Łukowcach odprawioną przez ks. Proboszcza Marka Szlantę. Uroczystość szkolna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

Były dyrektor, Tadeusz Łukasik, powitał  Marzenę Demeszko, która od tego roku rozpoczęła kierowanie szkołą. – Życzę Pani sukcesów w kierowaniu naszą szkołą, aby w przyszłości mogła Pani powiedzieć: „Szkoła w Sitniku jest moją szkołą” – powiedział.

Z  kolei nowa dyrektor Marzena Demeszko przywitała uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Przy tej wyjątkowej okazji naszą szkołę odwiedzili: wójt Wiesław Panasiuk, st. wizytator KO Barbara Bahonko-Breczko, zastępca wójta Adam Olesiejuk, sekretarz gminy Grażyna Majewska, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Plażuk, jego zastępczyni Agnieszka Sęczyk, dyrektor GOPS Maria Żarska, radni powiatu bialskiego Arkadiusz Maksymiuk i Czesław Pikacz, ks. Marek Szlachta, proboszcz parafii w Łukowcach oraz dyrektorzy wszystkich szkół w gminie.

Patron naszej szkoły napisał w „Akademii Pana Kleksa”, że z ludźmi jest jak z zegarkami – najważniejsze jest to, co mają w środku. Tak samo jest ze szkołą. Tym środkiem jesteście wy,  uczniowie, rodzice i nauczyciele, obsługa i wszyscy życzliwi nam ludzie.  Dzisiaj rozpoczynamy pracę nad mechanizmem tego zegarka. Rozpoczynamy, nowy, jeszcze nieznany rozdział, w nowej zreformowanej szkole. Jaki będzie efekt tej szkoły, to zależy tylko od nas – powiedziała Marzena Demeszko.

Wójt bardzo serdecznie przywitał wszystkich uczniów. Pod ich adresem padło wiele ciepłych słów i życzeń.  W swoim wystąpieniu wspomniał także o sytuacji oświaty w gminie i w kraju. Wójt Panasiuk zapewnił, że reforma edukacji w gminie Biała Podlaska przebiega sprawnie i bez skutków ubocznych dla dzieci. Dodał, że szkoły są solidnie przygotowane do nowego roku edukacyjnego.

Życzenia do uczniów i nauczycieli skierowali również Barbara Bachonko-Breczko, wizytator z bialskiej delegatury kuratorium oświaty, Dariusz Plażuk – przewodniczący Rady Gminy BP, radny powiatu bialskiego Arkadiusz Maksymiuk, przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Paszkiewicz.

Po części oficjalnej nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną wg scenariusza  Alicji Kondraciuk. W wierszach i piosenkach pobrzmiewały jeszcze wakacyjne wspomnienia, ale i świadomość wkroczenia w nowy rok nauki.  W programie znalazły się też akcenty patriotyczne, nawiązujące do wybuchu II wojny światowej.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.