19 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku, odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Elżbietę Iwanicką i Krzysztofa Olesiejuka, w których brali udział uczniowie klas VI – VII.

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. 
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Dzieci ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami.

Na koniec życzenia świąteczno – noworoczne całej społeczności szkolnej złożyła Pani dyrektor Marzena Demeszko.  Podczas  tej uroczystości dyplomami i nagrodami  rzeczowymi zostali wyróżnieni uczniowie, którzy brali udział w konkursie „Czysta ziemia” ( 34 osoby). Mateusz Laszuk został laureatem III stopnia Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego ,,Olimpiada wiedzy Archimedes – Lingua. Plus”. Sylwia Adamiuk zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,, Zapobiegajmy pożarom”. Julia Teodoruk zdobyła I miejsce w gminnym konkursie „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna”. Dawid Tyburski w V Konkursie Piosenki Dziecięcej o „Srebrny Klucz Wiolinowy” zajął II miejsce, ucznia przygotowywał pan Krzysztof Olesiejuk.