Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Sitniku

            „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka” – pod takim hasłem 26 stycznie 2018 r. odbyła się uroczystość okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku. W obchodach tego święta uczestniczyli: Wójt Gminy Biała Podlaska p. Wiesław Panasiuk,,  Zastępca Wójta p. Adama Olesiejuk, Sekretarz Gminy p. Grażyna Majewska, wice przewodnicząca Rady Gminy p. Agnieszka Sęczyk oraz zaproszone Babcie i Dziadkowie.

            Gości przywitała dyrektor SP w Sitniku p. Marzena Demeszko. Następnie zabrał głos Wójt Gminy Biała Podlaska i złożył seniorom najserdeczniejsze życzenia.

Kolejnym punktem uroczystości było przestawienie przygotowane przez uczniów kl. IV-VI pod kierunkiem p. Justyny Sikorskiej, które składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W sposób groteskowy przedstawili zalety i wady podeszłego wieku oraz z głębi serca dziękowali swym dziadkom za miłość jaką ich otaczają. Chwilę później na scenie pojawiały się bajkowe postacie, które borykały się z różnymi problemami.

Na koniec zabrała głos przewodnicząca Rady Rodziców p. Justyna Paszkiewicz dziękując seniorom za to, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc w wychowaniu sowich latorośli.

Babcie i dziadkowie z dumą i ogromnym wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Radę Rodziców.