27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 Maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę.

W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie klas IV – VI pod opieką p. Anny Piękowskiej wystawili piękne przedstawienie. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy.  Nie zabrakło patriotycznych pieśni, refleksyjnych wierszy. Uczniowie starali się także przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski.