W dniu 01 października 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, polegająca na organizacji szeregu zabaw, których kulminacją jest przeprowadzanie egzaminów zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W poprzedniej edycji akcji wzięło udział ponad 500 000 uczestników – m.in. z Rumunii, Włoch, Polski, USA, Litwy, Kolumbii czy Szwajcarii. W naszej szkole do eliminacji ze znajomości tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie z klas IV – VIII. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciąga z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Certyfikaty eksperta tabliczki mnożenia w roku 2018 otrzymało 11 uczniów:  Gracjan Dunajko, Bartłomiej Liniewicz i Paweł Kalużny z klasy ósmej, Wiktoria Derkacz i Mateusz Laszuk z klasy siódmej, Alicja Jaroć, Adam Laszuk i Małgorzata Golian z klasy szóstej, Olivia Adamiuk, Nikola Derkacz i Bartosz Adamiuk z klasy piątej. Koordynatorem akcji w szkole były panie Zofia Jaroszuk i Wioletta Wasilewska. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia. TŁ.