W dniu 9 listopada 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” zainicjowanej przez MEN wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami podobnie jak 24 tysiące innych szkól i przedszkoli w kraju i za granicą zaśpiewało 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ten sposób nasza szkoła uczciła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości dyrektor szkoły Marzena Demeszko wręczyła uczniom klasy pierwszej okolicznościowe zeszyty i długopisy. Pani Justyna Sikorska podsumowała szkolny konkurs na wiersz o tematyce patriotycznej. Wyróżniono wiersze napisane przez Alicję Jaroć i Martę Wasilewską z klasy szóstej oraz Pawla Kalużnego z klasy ósmej. Następnie jak co roku delegacja na czele z p. dyrektor Marzeną Demeszko złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku upamiętniającym przemarsz przez Sitnik „I Brygady Legionów Polskich J. Piłsudskiego” i gdzie jeszcze raz zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia. TŁ.