10 grudnia 2018 r. sześć szkół podstawowych gminy Biała Podlaska (Cicibór Duży, Grabanów, Sitnik, Swory, Sławacinek Stary i Woskrzenice Duże) uczestniczyło w zawodach mini koszykówki w hali sportowej SP Cicibór Duży w ramach „Igrzysk Dzieci” BSZS w Białej Podlaskiej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Olivia Adamiuk, Gabriela Burda, Alicja Jaroć, Klaudia Burda, Małgorzata Golian, Oliwia Paszkiewicz i Julia Suszczyk rozpoczęły turniej od zwycięstwa w swojej grupie nad SP Swory 16:2 i porażki 4:8 z SP Woskrzenice. W meczu półfinałowym przegrały 10:22 z późniejszym zwycięzcą całego turnieju SP Sławacinek zajmując ostatecznie miejsca III-IV. Naszą najlepszą zawodniczką była Małgorzata Golian z kl. szóstej.  Natomiast 14 grudnia w hali sportowej SP Sławacinek Stary w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” swoje mecze rozegrały dziewczęta z klas VII-VIII. Nasze zawodniczki w składzie: Martyna Burda, Maja Adamiuk, Sylwia Adamiuk, Wiktoria Derkacz, Amelia Michalczuk, Weronika Litwiniuk i Kinga Weresa rozegrały trzy mecze, notując jedno zwycięstwo nad SP Styrzyniec i ponosząc dwie porażki z SP Swory i SP Sławacinek Stary. Do finału gminy Biała Podlaska awansowały Swory i Sławacinek Stary. Zarówno dziewczęta młodsze jak i starsze biorąc pod uwagę różne czynniki osiągnęły wyniki na miarę swoich możliwości. TŁ.