Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z opiekunem Anetą Karpowicz i Panią Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Sitniku -Marzeną Demeszko weźmie udział  w największej ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek oraz ich okolic.

Celem operacji jest zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także turystów do posprzątania rzek i terenów wokół, a w ciągu roku do utrzymania tam czystości. To także akcja edukacyjna i społeczna zakładająca w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy obywateli wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyją, z którego korzystają, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia.

Nasza drużyna jako Sztab Lokalny, zgłoszona do akcji na zasadach wolontariatu, działa w oparciu o Sztab Główny Hufiec Biała Podlaska. W ramach akcji sprzątamy teren wzdłuż lasu na trasie Sitnik- Pólko. Młodzież wraz z opiekunami wyruszy spod budynku szkoły w Sitniku 17.04.2021 r. o godz. 10.30.

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji osoby, które razem z nami wyrażają chęć zadbania o czystość naszej okolicy.

Informacji na temat naszej lokalnej akcji udziela p. A. Karpowicz

Więcej informacji na temat ogólnopolskiej akcji  „Czysta rzeka” można znaleźć pod poniższym linkiem

https://operacjarzeka.pl/